Nerudní běžci na Juniorském maratonu

V úterý 23. dubna se 161 běžců a 9 učitelů zúčastnilo tradičního Juniorského maratonu. Poskládali jsme 16 týmů z žáků všech ročníků, účastnily se všechny maturitní třídy, nejmladšími běžci byli žáci 1.C. dvě třídy sestavily dva desetičlenné týmy. I díky našemu početnému zastoupení to bylo doposud největší krajské semifinále – dokončilo 95 štafet. Skvěle závodil školní A-tým, od prvního úseku se posouval pořadím vzhůru a posledních několik úseků běžel na postupových místech. Ve vyrovnaném závodě doběhli Nerudní běžci druzí 35 sekund za vítězným Gymnáziem Oty Pavla a 1 minutu a 18 sekund před třetím Gymnáziem Přípotoční. Naše další štafety se umístily mezi 47. až 95. místem, což nijak nesnižuje jejich sportovní výkon. Druhá polovina výsledkové listiny https://www.sportt.cz/datatables/Juniorsky-maraton-2024 je vlastně takový otevřený přebor třídních týmů GJN. Pro některé žáky šlo o první účast, naopak se loučí velmi početná a silná skupina běžců ze šestých ročníků. Držme jim palce v neděli 5. května ve finálovém závodě při Pražském mezinárodním maratonu.