Stáž belgické studentky v rámci programu Erasmus+ / Stage d’une élève belge dans le cadre d’Erasmus+

Díky partnerské organizaci AFS se naše gymnázium zapojilo do programu Erasmus+. Studentka maturitního ročníku Anita na tři měsíce vyměnila svou školu v belgickém Charleroi za bilingvní sekci GJN.
Nyní se s Anitou loučíme a přejeme jí, ať se jí ve všem daří.
Anita je za svůj pobyt na GJN velmi vděčná a vřele děkuje svým spolužákům z 6.D a celému profesorskému sboru.

Je suis restée au lycée Jana Nerudy durant 3 mois de janvier à mars. Le premier jour j’ai pu d’ailleurs être accueillie par la directrice. Ma classe, la 6D, a été exceptionnelle avec moi ! Ils m’ont beaucoup aidée et ne m’ont pas exclue de leur classe ! Et je leur suis reconnaissante d’avoir pu aider mon intégration en République tchèque. Il y a également beaucoup de professeurs qui m’ont aidée durant ces 3 mois et je leur en remercie. L’école en République tchèque est assez différente de celle en Belgique et j’ai adoré ce changement de règlement et de vie. De plus l’école est située dans la plus belle partie de Prague et je n’ai pu qu’être heureuse à chaque matin en direction vers l’école.

Je peux désormais rentrer en Belgique Des étoiles plein les yeux et des souvenirs magnifiques en tête. 

Merci encore à la 6D et à l’ensemble des professeurs. 

                                                                                                  Anita

AFS Mezikulturní programy o.p.s. již 30 let vysílá české studenty do zahraničí a hostí zahraniční studenty v Česku. Letos jsme poprvé měli možnost zapojit se i do programů Erasmus+ a propojit střední školu v Belgii se dvěma školami v Česku. Jednou z nich je právě GJN, kde svůj tříměsíční studijní pobyt právě končí studentka Anita. Věříme, že nejen ji tato zkušenost obohatila a otevřela nové obzory. Děkujeme GJN, že do toho šlo s námi!“

Jana Papajová, koordinátorka vzdělávání a spolupráce se školami