Projekt OPPA

 

Projekt OPPA na Gymnáziu Jana Nerudy

Gymnázium Jana Nerudy řešilo v letech 2013 - 2015 projekt v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita zaměřený na rozvoj a zkvalitnění výuky přírodovědných předmětů.

Název projektu: Přírodní vědy prakticky a v souvislostech - inovace výuky přírodovědných předmětů na Gymnáziu Jana Nerudy (č. CZ.2.17/3.1.00/36047)

Doba trvání projektu: 1. 7. 2013 - 29. 3. 2015

Celkový rozpočet projektu: 3 512 562,11 Kč

Účastníci projektu: studenti 3. - 6.ročníku GJN, učitelé přírodovědných předmětů GJN

Hlavní cíle projektu:

1) inovace výuky přírodovědných předmětů na GJN - posílení praktické a experimentální výuky

2) změna školního vzdělávacího programu - větší důraz na praktickou činnost a propojení jednotlivých předmětů

Hlavní události projektu:

1) Bylo zakoupeno vybavení a pomůcky pro experimenty ve výuce (počítačový měřící systém zejména pro výuku fyziky, chemie a biologie, mobilní notebooková učebna).

2) Učitelé přírodovědných předmětů vytvořili výukové materiály pro výuku fyziky, chemie, biologie, matematiky a zeměpisu.

3) Studenti vyššího gymnázia průběžně pracovali na skupinových projektech (projekty zaměřené na přírodní vědy, případně na propojení přírodovědných a humanitních předmětů). Uskutečnily se 3 studentské konference, na kterých studenti prezentovali svoji práci na přírodovědných projektech.

5) Studenti 3. ročníku absolvovali pětidenní terénní exkurzi v Přední Výtoni zaměřená na problematiku životního prostředí.

6) Studenti vyššího gymnázia absolvovali velké množství exkurzí, přednášek a setkání s vědeckými pracovníky.

7) Učitelé přírodovědných předmětů absolvovali dohromady mnoho různých seminářů a školení.

8) V hodinách otevřené laboratoře pracovali studenti na svých projektech, na laboratorních pracích a dalších aktivitách z oblasti přírodních věd.

Projektový tým:

Ing. Barbora Carrera (manažerka projektu), Vlasta Kohlmanová (finanční manažerka projektu), Mgr. Jiří Bureš (metodik a garant předmětu Matematika), RNDr. Jaromír Kekule, PhD. (garant předmětu Fyzika), RNDr. Markéta Bludská (garant předmětu Chemie), PaedDr. Ludmila Pipková (Garant předmětu Biologie), Mgr. Jaroslav Tomeš (garant předmětu Zeměpis)

Kontaktní osoba projektu: Mgr. Jiří Bureš, Ph.D. ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Stránka projektu:  http://kabcizj.gjn.cz/OPPA.html (informace o projektu, výukové materiály, studentské projekty, fotografie z akcí)


Jiří Bureš

 

Evropský sociální fond

Praha a EU - Investujeme do vaší budoucnosti